subscribe: Posts | Comments

Uważaj ? nawet najlepsze konto dla firm może mieć kruczki!

0 comments
Uważaj ? nawet najlepsze konto dla firm może mieć kruczki!

Z pozoru najlepsze konto dla firm może mieć różne minusy. Teraz banki prześcigają się w oferowaniu różnych rachunków dla klientów biznesowych, ale nie wszystkie z nich są godne polecenia. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a dokładnie w umowie i cenniku obsługi konta dla firm. Na co warto zwracać uwagę przy jego zakładaniu?

Wybranie odpowiedniego konta bankowego może wydawać się dość proste, zwłaszcza gdy banki kuszą świetnymi promocjami i dodatkowymi gadżetami. Żeby być jednak całkowicie zadowolonym ze swojego konta firmowego, trzeba patrzeć na nie ogólnie i zawsze przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z dokumentacją.

Najlepsze konto dla firm bez żadnych opłat?

Najważniejszą kwestią, na którą zwracają uwagę przedsiębiorcy, są niskie koszty prowadzenia kont firmowych. To właśnie tutaj można natknąć się na największą liczbę kruczków i gwiazdek w umowach. W reklamie konto firmowe kusić może darmowymi przelewami, ale w rzeczywistości ich liczba jest ograniczona. Także rachunek może być bezpłatny, ale tylko wtedy, gdy utrzyma się na nim przez cały miesiąc saldo w odpowiedniej wysokości. Należy zatem zawsze sprawdzić, czy rzekomo najlepsze konto dla firm rzeczywiście jest bezpłatne w kwestii otwarcia, prowadzenia i realizacji przelewów. Dodatkowo także warto sprawdzić, czy wymagane są comiesięczne wpływy w określonej wysokości lub minimalne saldo.

?Darmowe? karty i bankomaty

Drugą sferą, której dotykają rozmaite gwiazdki, są karty płatnicze oraz wypłaty z bankomatów. Chociaż wydanie karty może być darmowe, to jednak jej posiadanie może być już płatne. Często banki stosują zapisy o minimalnych kwotach transakcji bezgotówkowych ? jeżeli zapłaci się co najmniej 200 złotych kartą, wtedy jest ona darmowa, ale w przeciwnym przypadku trzeba już uregulować należność. Podobnie jest z bankomatami ? darmowe wypłaty mogą dotyczyć tylko określonych bankomatów. Dodatkowo banki mogą pobierać od klientów mających konta firmowe opłaty za wypłaty pieniędzy w placówkach.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Oprócz zaprezentowanych kwestii warto też poszukać w regulaminie informacji na temat przygotowywania i przesyłania wyciągów, procedury zamykania rachunku, kosztów zleceń stałych i przelewów zagranicznych, dostępu do rachunku, warunków uczestniczenia w ubezpieczeniach czy akcjach promocyjnych.

Umowy i regulaminy zakładania i prowadzenia kont dla klientów biznesowych to wielostronicowe dokumenty. Warto jednak je przeczytać, aby wiedzieć, na jakie warunki się godzimy. Wtedy można naprawdę trafić na najlepsze konto dla firm, które będzie dawało wszystkie kluczowe korzyści.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge